Dieta - jaką zastosować?

Witam! Mam 15 lat, ważę 61 kg przy wzroście 164. Bardzo chciałabym zrzucić ok. 10 kg w około 2-2.5 miesiąca, dlatego pytam się jaką powinnam zastosować dietę?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 22,76 i znajduje się między 75 a 90 percentylem. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa, ale jednocześnie występuje u Ciebie tendencja do nadwagi.

Postaraj się unikać żywności typu fast-food, słodyczy, słodkich gazowanych napojów, cukru, słonych przekąsek i chipsów, smażonych i tłustych potraw.
Zastąp wodą mineralną soki owocowe, a pieczywo jasne zamień na razowe/żytnie lub graham. Bądź też aktywna fizycznie.

Pozdrawiam