Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta laktoowowegetariańska dla nastolatki

Mam 14 lat 160cm i ważę 45kg. Chcę spróbować diety wegetariańskiej, moja mama się zgodziła pod warunkiem, że nie schudnę. Co powinnam jeść by nie schudnąć, a jeśli to możliwe to nawet przytyć, oczywiście nadal przestrzegając diety laktoowowegetariańskiej? Czy to w ogóle możliwe? Inne czynniki zdrowotne spełniam w każdym stopniu, wyniki badania krwi i moczu mam bardzo dobre.
, 14 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Przeciętny człowiek potrzebuje 25-30 gram błonnika dziennie. Większości z nas udaje się spożyć tylko 10-11 gramów. Tymczasem warzywa i owoce są bogate w ten składnik odżywczy. Dlatego ludzie na diecie wegetariańskiej nie mają problemu z uzyskaniem zalecanej dawki. Czasami jednak błonnik pomaga nam oszukać głód i powoduje uczucie sytości. Przez to można osiągnąć efekt niezamierzany. Dieta wegetariańska może jednak pomóc zwiększyć metabolizm. Szybki metabolizm pozwala teoretycznie więcej jeść i nie tyć. Ludzie z szybkim metabolizmem mają łatwiej utrzymać wagę. Owoce i warzywa naturalnie przyśpieszają metabolizm.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy