Dieta łuszczycowa u 30-latki

czy pomóglby mi Pan z problemem łuszczycy? mam 30lat, choruje od kilku miesiecy,glowa i cale cialo, myśle ze 'wywaliło'mnie przez nerwy. Staram sie utrzymac diete łuszczycową, jem ostropest, kwasy omega, witaminy A,E, bardzo dbam o skóre,masci dziegciowe, lekki steryd. Jest lepiej, ale nadal nie jestem czysta. Nosze apatar i jestem 'otworzona':)Prosze o odpowiedź

Szanowna Pani
W łuszczycy poprzez dietę można jedynie próbować łagodzić objawy. Każdy pacjent może inaczej reagować na dany produkt żywnościowy, który może nasilać lub łagodzić objawy. Na początek polecałbym zastosowanie się do ogólnych zaleceń żywieniowych przy łuszczycy i obserwowanie reakcji organizmu na poszczególne produkty żywnościowe lub grupy produktów, np. nabiał, orzechy, produkty zawierające gluten itd. W ten sposób wypracuje sobie Pani bazę produktów, które może spożywać oraz te których powinna Pani unikać.

Witam,

Ogólne zalecenia dietetyczne w łuszczycy:
Eliminacja glutenu
Kwasy tłuszczowe Omega-3
Antyoksydanty
Uwaga! Papierosy i alkohol nasilają stres oksydacyjny
Se - działanie antyproliferacyjne ( badanie z uzupełnieniem w Q10, i witaminę E)
Eliminacja palenia, kawy
Zmniejszenie masy ciała
Witamina D3
Olej z wiesiołka
Dodatkowo korzystne działanie wykazało stosowanie diety śródziemnomorskiej i wegetariańskiej ze względu na zmniejszenie ilości spożywanego mięsa a zwiększenie podaży MUFA, PUFA, świeżych warzyw i owoców
Możliwe działanie wspomagające wykazują suplementy: Omega-3, witamina D3, B12, Selen, Cynk, witamina A.

To są ogólne zalecenia, proszę jednak rozważyć wizytę u dietetyka, którzy dobierze szczegółowe zalecenia.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl