Dieta na odchudzanie a refluks

Witam.Mam pytanie choruje na ciężką postać choroby refluksowej przełyku , zażywam leki na refluks , ograniczyłem jedzenie, waże 85 , choruje od refluksu na zapalenia płuc ,gardła i krtani.Jaką dietę trzymać, żeby schudąć.Dodatkowa mam zaparcia.Czy lek tribux forte rozwiąze problem zaparc?Zażywam IPP.

Marta Mielniczuk

Najważniejsze jest racjonalne, regularne odżywianie i spożywanie 5 posiłków dziennie. Posiłki nie powinny być zbyt obfite. Istotne jest również picie dużej ilości płynów (przynajmniej 2l dziennie). Duża ilość płynów, regularne posiłki i jedzenie produktów bogatoresztkowych powinno rozwiązać problem zaparć.