Dieta na przybór masy a praca fizyczna

wiatm mam 22 lata i pracuje ciezko fizycznie nie moge przytyc ciezko mi ale waga stoji w miejscu ile powinienem jesc weglowodonow i kalori na moje zapotrzebowanie >?waze 78kg

Witam, przy Pana wadze i ciężkiej pracy fizycznej zapotrzebowanie wynosi ok. 3400 kcal, z czego węglowodany powinny stanowić 55% czyli ok. 470 gram. Nie mogę sprawdzić czy Pana masa ciała jest odpowiednia do wzrostu ponieważ go Pan nie podał. Przy diecie mającej na celu przybranie masy ciała zwiększa się dzienną podaż kalorii o 500-1000. Zachęcam jednak do odwiedzenia dietetyka, który dokładnie powie jaka powinna być Pana odpowiednia masa ciała, zapotrzebowanie energetyczne, napisze dietę i zalecenia, co umożliwi Panu przybranie paru kg.
Pozdrawiam
dietetyk Justyna Siwek