Dieta na przybranie masy dla 19-letniego mężczyzny

chciałbym zapytać o Diete która pomoze Mi przytyc. Waze 53 kg,mam 19 lat i chciałbym przytyc kilka kilogramów.

Witam,

A jaki jest Pański wzrost? Dieta na przyrost masy ciała powinna być indywidualnie do Pana dopasowana. Dlatego też zachęcam do odwiedzenia dietetyka w Pana mieście. Uwzględnić również należy Pańską aktywność fizyczną tak, aby bilans energetyczny nie był ujemny. Z całą pewnością powinien Pan spożywać posiłki regularnie, 5x dziennie. Posiłki te powinny zawierać odpowiednią ilość węglowodanów złożonych, białka i tłuszczów. Bardzo ważne jest również dostarczanie węglowodanów prostych i białka zaraz po wysiłku, aby zapobiec katabolizmowi. Podał Pan zbyt mało informacji, aby móc dopasować coś indywidualnego do Pana.