Dieta na przytycie dla 16-latki

Witam prosze pomocy!!!!! Mam 16 lat 60kg i 184cm chce przytyc ale niewiem jak. Wiec jak moge przytyc szybko na wadze... PS: niechce isc do lekarza.
16 LAT ponad rok temu

Witaj,
Zarówno szybie odchudzanie jak również chudnięcie jak również tycie nie jest korzystne dla zdrowia. Przede wszystkim trzeba znaleźć przyczynę takie wagi. Zawsze tyle ważyłaś, czy schudłaś w ostatnim czasie? Jeżeli schudłać to powinnaś zrobić badania - kał na pasożyty oraz krwi - hormony tarczycy i morfologię.
Jeżeli chodzi o dietę to jedz często - 5-6 posiłków w ciagu dnia, ale omałej objjętości aby nie wystapiły nudności. Wprowadź do diety jajka - omlet, jajecznica, gotowane na miękko, a także kasze - jaglana, kuskus, manna. W małej objętości zawierająć dość sporo składników odzywczych. Oczywiście warzywa (brokuły, buraki, marchewka, pomidor) oraz owoce (banany, wnogrona czerwone, pomarańcze, awokado, nektarynki, maliny). Staraj się codziennie jeść mięso (indyk, wołowina) oraz ryby ( dorsz, łosoś, makrela). Do sera białego lub sałatek dolewaj oliwę z oliwek lub olej lniany. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek