Dieta na wyrobienie mięśni brzucha w dość krótkim czasie

Dzień dobry, Ostatnio dużo ćwiczę. Zależy mi na szybkim efekcie. Chciałabym w krótkim czasie wyrobić mięśnie brzucha. Jaką powinnam stosować dietę? Mam 163, ok. 56-57kg. W domu ćwiczę sama przez prawie cały tydzień ( 6 dni po ok. 1-1,5h) i raz w tyg robię sobie odpoczynek ;) Nie jadam słodyczy, fast foodów, nie lubię napojów gazowanych. Mam uczulenie na ryby.Zależy mi na diecie, która poprawi moje mięśnie, wzmocni je. Chciałabym jednak, aby efekt było widać szybko. Zależy mi na dobrym wyglądzie, chce się podobać przede wszystkim sobie. Jakie produkty powinnam umieścić w diecie? Ile posiłków w ciągu dnia powinnam spożywać? Pozdrawiam i dziękuję

Dzień dobry!
Nie ma szczególnych wskazówek dietetycznych redukujących tkankę tłuszczową na brzuchu. Ważne jest abyś jadła regularnie co 3 godziny, dzienne zapotrzebowanie na wodę to masa ciała x 30 ml, dodatkowo na 30 minut wysiłku fizycznego 0,5l wody. Wyeliminowałaś z diety słodycze i fast food-y więc to już bardzo dużo. Skoro nie jesz ryb to biało czerp z roślin i orzechów. W budowaniu mięśni brzuch niezmiernie ważne są dobrze dobrane ćwiczenia. Trenuj pod okiem instruktora fitness lub wykonuj w domu takie ćwiczenia jak, np.: brzuszki, unoszenie nóg, hula-hop, trenuj również skośne mięśnie brzucha. Pozdrawiam!

Witam serdecznie,

Niestety nie istnieje dieta ,,na wyrobienie mięśni brzucha w dość krótkim czasie''

Przede wszystkim należy wprowadzić zdrową i zbilansowaną dietę, która stanowi 70% sukcesu oraz aktywność fizyczną która daje 30%. Musi Pani zadbać o regularność posiłków. Należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Przykładowy jadłospis: śniadanie: 2kromki razowego pieczywa lekko posmarowane serkiem np typu Bieluch, wędlina drobiowa plus warzywa
II śniadanie jogurt kefir czy maślanka z owocami plus kromka razowego pieczywa lub dosypać do jogurtu otręby czy płatki owsiane
obiad sałatka warzywna z grillowanym kurczakiem i kaszą gryczaną
podwieczorek podobnie jak II śniadanie kolacja jaja lub chuda ryba czy pierś z kurczaka z warzywami lub twaróg z warzywami lub puszka tuńczyka z warzywami

Powinna Pani również wprowadzić ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha, na boczki i brzuch, które pomogą w wyrzeźbieniu ciała oraz ćwiczenia aerobowe, dzięki którym spali się nadmiar tkanki tłuszczowej. Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu, wyszukując odpowiednie ćwiczenia w internecie np na Youtube Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę.
Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. Po treningu należy dostarczyć węglowodany proste, łatwo przyswajalne np banan oraz białko (ok 20-30min po treningu) a następnie zjeść węglowodany złożone i łatwo przyswajalne białko czyli np chuda ryba czy kurczak w celu uzupełnienia strat glikogenu i odbudowy uszkodzeń struktur włókien białkowych. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk

witam, dieta pełnowartosciowa w białko i pełnoziarniste weglowodany, jak ciemny ryz, makaron , razowy chleb i chude białko , sery, jaja, mieso drobiowe wołowina, jesc duzo warzyw i 4-5 posiłków w ciagu ndia aby nie rozpychac zoladka duzymi ilosciami.

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

ogólnie ciężko jest wymienić jedną dietę, dzięki której możliwe będzie poprawienie wyglądu mięśni brzucha. W celu wzmocnienia przedniej ściany jamy brzusznej przede wszystkim konieczna jest aktywność fizyczna – wspomina Pani o tym, że ćwiczy Pani bardzo regularnie, w związku z czym podstawowy krok w spełnieniu swoich założeń został już przez Panią poczyniony. Warto tutaj jednak podkreślić, że ćwiczenia powinny być różnorodne.

Zasadniczo można przyjąć, że w diecie powinna Pani ograniczyć podaż kalorii. Musi być ona nieco mniejsza od Pani dobowego zapotrzebowania. Ważne jest także to, aby unikać pokarmów bogatych w cukry proste, a także tych produktów, które bogate są w tłuszcze. Może Pani rozważyć również spożywanie pokarmów bogatych w białko – w końcu to ten właśnie składnik odżywczy buduje mięśnie.

Proszę jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzić – dieta redukcyjna musi zapewniać wszelkie potrzebne organizmowi składniki pokarmowe. Z tego właśnie względu musi być ona zróżnicowana – co powinna zawierać dieta, o tym może się Pani przekonać analizując tzw. piramidę żywienia. Określa ona, których pokarmów powinniśmy spożywać najwięcej, a których lepiej byłoby jednak unikać.

Jak już jednak wspomniałem we wstępie, najważniejsze w osiągnięciu wymarzonego wyglądu brzucha są ćwiczenia fizyczne – ich już się Pani podjęła, w związku z czym pozostaje jedynie życzyć tego, aby jak najszybciej zobaczyła Pani efekty swojej pracy.