Dieta na zmniejszenie cellulitu

Jaką dietę należy zastosować by zlikwidować cellulit?
ponad rok temu

Witam.
To powinna Pani jeść:
Warzywa i owoce bogate w wit. C, np. paprykę, owoce cytrusowe - witamina ta uszczelnia naczynia krwionośne oraz bierze udział w odbudowie kolagenu odpowiedzialnego za jędrność skóry.
Węglowodany złożone i nieprzetworzone, np.: brązowy ryż, kasze, ciemne pieczywo z ziarnami zbóż, makaron razowy - zawarty w nich błonnik reguluje perystaltykę jelit oraz usuwa toksyny.
• Ryby, chudą cielęcinę, drób, a także orzechy i oleje roślinne - są one bogate w kwasy tłuszczowe, które poprawiają metabolizm, zapobiegają odkładaniu się tkanki tłuszczowej i przyspieszają jej spalanie.
Oraz pić Pij min. 2 litry płynów dziennie: wody mineralnej, zielonej i białej herbaty, soku cytrynowego, szałwii i rumianku.
Natomiast unikaj:
Tego unikaj
• Fast foodów i produktów przetworzonych - powodują problemy z krążeniem i zatrzymanie toksyn w komórkach.
• Słodyczy, cukru, białego pieczywa, spowalniają przemianę materii i przyspieszają odkładanie się tłuszczu.
Kawy i soli sprzyjają zatrzymywaniu płynów w organizmie, co spowalnia wydalanie toksyn z organizmu.
Pozdrawiam

Mgr Monika Konieczna

Polecam pić dużo wody niegazowanej minimum 8 szklanek dziennie, włączyć do każdego posiłku owoce bądź warzywa, należy całkowicie odrzucić słodycze, słodkie napoje gazowane, fastfood. Z ćwiczeń polecam szybki marsz na bieżni co drugi dzień po 45 - 60min na lekkim podwyższeniu.. Powodzenia!!!

Dzień dobry!
Cellulit to mocny przeciwnik. Walkę z nim należy zacząć od:
- zdrowo zbilansowanej diety (mam tu na myśli 5 posiłków dziennie -zdrowych; ogranicz słodycze i fast-foody; zmniejsz spożywanie soli; wyeliminuj z diety potrawy tłuste; wybieraj produkty lekkostrawne; jedz różnorodne produkty o wysokiej wartości odżywczej)
- odpowiedniego nawodnienia organizmu, pamiętaj w komórkach płynie woda, a nie kawa czy herbata, więc zapraszam do wypicia około 2 litrów wody dziennie
- aktywności fizycznej
- peelingi i masaże- można wykonać samodzielnie w domu
- konsekwętne działania
i po cellulicie nie będzie śladu.
Pozdrawiam!
Ania Kuczkin

Witam, Zalecenia żywieniowe w diecie antycellulitowej:
1. Spożywanie produktów bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe:
ryby
oliwa z oliwek
siemię lniane
orzechy
2.Spożywanie warzyw i owoców – 5 porcji dziennie(szczególnie tych o znaczniej ilości potasu)
3.Stosowanie świeżych ziół (neutralizują wolne rodniki)
4.Wypijanie co najmniej 2-2,5 litra wody mineralnej niegazowanej oraz zielonej herbaty
5.Wykluczenie z jadłospisu słodyczy
6.Ograniczenie spożycia kawy, wykluczenie napojów gazowanych
7.Ograniczenie spożycia mąki pszennej na rzecz mąki żytniej
8.Ograniczenie produktów przetworzonych , zawierających substancje konserwujące
9.Wykluczenie z diety soli i przypraw zawierających znaczne jej ilości

W dużym skrócie dieta anty-cellulitowa powinna wyglądać tak:

MAŁO
- tłuszczów nasyconych
- soli i cukrów
- alkoholu
- mocnej kawy i herbaty

DUŻO
- tłuszczów nienasyconych (orzechy, ryby, awokado)
- wody (2 l. dziennie)
- pełnowartościowego białka (ryby, chude mięso i chudy nabiał)
- ziół i przypraw (także ostrych - imbir, chilli)

plus codzienna aktywność fizyczna! pomocne i bardzo przyjemne są także masaże :)

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea