Dieta nietolerująca glukozy

Nietolerancja glukozy - jaka dieta, konkretnie. Glukoza na czczo 123ml/dl po 2 godzinach i obciążeniu 75g glukozy pozostało 155ml/dl. Lekarz przepisał "metformax sr 500" jedna tabletka po ostatnim posiłku. Tu moje pytanie, konkretnie jaka dieta, wiem, że nisko glikemiczna, że eliminacja tłuszczów nasyconych i do tego planuję crossfit na redukcję, czy coś jeszcze mogę zrobić?

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Jeżeli planuje Pan aktywność fizyczną, to polecam poczytać o świetnie działającej u mężczyzn diecie paleo - niskowęglowodanowej, opartej na warzywach, mięsie, jajach, zdrowych tłuszczach i ewentualnie tłustym nabiale. Przede wszystkim świeże, nie przetworzone jedzenie, bez zbóż i cukru. W Pana przypadku nie trzeba bać się tłuszczu, tylko węglowodanów ;) Po szczegóły radze jednak wybrać się lub napisać do dietetyka.