Dieta odchudzająca dla 25-latki przy prawidłowym wskaźniku BMI

moj wskaznik bmi wynosi 23,2 czyli prawidłowy przy wzroscie 176 i wadze 72. ale sylwetka nie idealna tzn odstajacy brzuch i boczki co mam robić? odpuścić s obie czy walczyć z tym a jesli tak to co moge jesc? wszystkie dania gotuje sama . raz na miesiac zjem cos gotowego na miescie

Witam serdecznie! Pani BMI mieści się w normie, więc zamiast odchudzania zaproponowałabym zastosowanie zasady zdrowego żywienia i włączenie aktywności fizycznej (bieganie, jazda na rowerze, ćwiczenia tj. brzuszki oraz inne sprawiające Pani przyjemność). Najlepiej co najmniej 3-4 razy w tygodniu po 40 minut. Poprawi Pani w ten sposób swój metabolizm, kondycje i ujędrni ciało. Jeśli będzie Pani systematyczna efekty powinny być widoczne. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska