Dieta odchudzająca dla 42-latki

Witam Mama 42 lata i przy wzroscie 160 ważę 90 kg, w dodatku chory kręgosłup, po prawej stronie mam mały garb i w kręgu szyjnym C6 znaleziono jakąś deminilizację, jest mi ciężko z taką wagą, bo obciąża to dodatkowo kręgi szyjne, próbowałam juz kilka razy się odchudzać, ale po jakimś czasie się poddawałam. Proszę o jakąś pomoc, może jakąś dietę i cwiczenia dobrane do mojego schorzenia. Dziękuję i pozdrawiam

Witam,
przy ograniczonej aktywności ruchowej powinna Pani przede wszystkim zwrócić uwagę na racjonalne odżywianie się oraz zmianę nawyków żywieniowych. Jeżeli chodzi o ruch zachęcam do konsultacji z rehabilitantem, który dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń do Pani schorzenia.

Polecam również:
http://www.fitdietetyk.pl/czytelnia/176/redukcja-tkanki-tluszczowej-1600kcal/

Pozdrawiam,
Monika Biziel
biziel.dobrydietetyk.pl