Dieta odchudzająca dla mężczyzny

Witam.Jestem Artur mam 31 lat ważę 78 kg i jak na siebie patrze to roztyłem się w biodrach i mam za duży brzuch reszta jest w porządku ,jak się tego pozbyć czasami zastanawiam się nad tym brzuchem i nie daje mi to spokoju zamiast się zmniejszać to sie powiększa :( co robić? proszę o pomoc :( nie pokoi mnie to bardzo

Dzień dobry. Do obliczenia Pana BMI (wskaźnika masy ciała) potrzeba mi jeszcze informacji o Pana wzroście. Wówczas będę mogła powiedzieć czy Pana masa ciała mieści się w normie czy też nie.
Oprócz wprowadzenia ćwiczeń warto zmodyfikować swój sposób żywienia. Ograniczenie cukrów prostych (zawartych np.w słodyczach, produktach wysoko przetworzonych tj.pieczywo pszenne, ryż biały), tłuszczy nasyconych (dania typu fast-food, tłuste produkty zwierzęce np.mięso i wędliny). Zrezygnowanie ze smażenia i wprowadzenie większej ilości posiłków gotowanych oraz pieczonych. Proszę również zadbać o spożywanie 4-6 regularnych i systematycznych posiłków dziennie.Do każdego posiłku najlepiej włączać warzywa. Ostatni posiłek co najmniej 2 godziny przed snem. Dieta powinna być bogata m.in. w chudy nabiał, mleko i mięso, produkty pełnoziarniste, ryż brązowym, pieczywo razowe, warzywa i owoce.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska