Dieta odchudzająca dla studentki

Chciałbym zapytać o dietę dla studentki mam 21 lat.175 cm wzrostu i ważę 77 kg.proszę o przykłady jadłospisów :-) chciałbym ważyć 10 kg mniej

Witam Panią,

Niestety ułożenie indywidualnego jadłospisu wymaga większej ilości zebranych od Pani informacji niż tylko wzrost i waga. Dietetyk powinien znać Pani nawyki żywieniowe, preferencje smakowe, styl życia, aktywność fizyczną, zapotrzebowanie energetyczne, stan zdrowia i wiele innych informacji. Trwałe efekty i zdrowe odchudzanie może zapewnić jedynie indywidualnie dobrana dieta.
Z pewnością jednak powinna Pani zadbać o regularność posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. W diecie nie może zabraknąć błonnika, który poprawia perystaltykę jelit. Proszę sięgać po pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane górskie, kasze, razowe makarony, warzywa i owoce. Produkty te zawierają witaminy z grupy B niezbędne do wytwarzania enzymów trawiennych oraz błonnik regulujący trawienie. Warto również wprowadzić do diety mleczne napoje fermentowane, jogurt naturalny, kefir, maślanka, a także napoje z bakteriami probiotycznymi.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk