Dieta odchudzająca i dieta na przyrost tkanki mięśniowej dla 13-latka

Witam, mam na imię Krystian.Mam 13 lat i ważę 60 kg przy wzroście 158cm i źle się z tym czuje chciałbym schudnąć chociaż 10 kg. Moim głównym problememsłodycze i podjadanie. Chciałbym też jakieś ćwiczenia na przyrost tkanki mięśniowej. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
jak sam widzisz, problem może wynikać (tak jak wspomniałeś) ze spożywania słodyczy i podjadania. Na początku powinieneś zabrać się właśnie za to i ograniczyć słodycze, jak również podjadanie. Staraj się jeść regularnie, nawet 5 razy dziennie w mniejszych ilościach. Dorzuć do diety warzywa, owoce, makarony, kasze, ryż brązowy, chude produkty mleczne. Ostatni posiłek zjadaj ok. 3h przed snem.
Co do ćwiczeń - przede wszystkim nie opuszczaj zajęć z wfu, a dodatkowo: spaceruj, biegaj, pływaj, jeździj na rowerze, na rolkach, graj w piłkę na boisku, gimnastykuj się w domu - te wszystkie rodzaje aktywności fizycznej pozwolą Tobie rozbudować nieco mięśnie, a przede wszystkim nabrać fajnej sylwetki :)