Dieta odchudzająca - jak mogę zdrowo stracić kilka kilo?

Mam 15 lat, ważę 57 kilo i mam 163 cm wzrostu. Aktywność fizyczna jest taka sobie. Latem jeżdżę na rolkach, czasem rowerze. W zimie (jeśli jest okazja) przynajmniej 3 razy jestem na łyżwach. Codziennie pokonuję ok. 4 km pieszo. Chciałabym schudnąć z ud i brzucha. Koleżanki mówią, że nie powinnam schudnąć, ponieważ już jestem wystarczająco szczupła, jednak ja chciałabym schudnąć jeszcze ok. 7 kilo.

Jadłospis: zwykły dzień szkolny, (przykład) – wstaje o 7.00, na śniadanie jem płatki z mlekiem i idę do szkoły. W szkole nie jem nic. Po powrocie do domu o 15.00 jem obiad. Kolacji prawie wcale nie jadam i idę spać ok 21.20. Weekend – jem śniadanie ok. 11.00 (zazwyczaj jest to kromka chleba lub mała słodka bułka). O 13.30 jem mały obiad. Resztę dnia przeważnie spędzam w domu. Kolację jem ok. 18.00 lub 19.30. Jest to jakiś owoc. Idę spać o 23.30. Nie choruję na choroby przewlekłe. Proszę i poradę.

15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według wskazań siatek centylowych, które służą do oceny rozwoju dzieci i młodzieży, Twoja masa ciała oraz wzrost są odpowiednie dla wieku. Nie powinnaś się odchudzać ze względu na fakt, iż ciągle się rozwijasz. Twoje posiłki powinny być regularne oraz urozmaicone. Warto jeść 5 mniejszych posiłków dziennie. Dla zachowania prawidłowej kondycji organizmu powinnaś wdrożyć regularną aktywność fizyczną. Jeśli podejrzewasz, że Twój problem ma podłoże chorobowe umów się na wizytę do lekarza POZ.