Czekoladowy mit

Wzrost poziomu cukru we krwi utrudnia walkę z trądzikiem. Najczęściej intensyfikuje objawy. Czy jednak zjedzenie kilku kostek czekolady wpłynie negatywnie na leczenie trądziku?

Witam serdecznie,
Jeśli nadal będzie Pani pozwalała sobie na słodycze i fafoody, to niestety efekt, żadnej kuracji odchudzającej nie będzie pozytywny.
Przede wszystkim musi Pani zmienić nastawienie do samej siebie i do swoich nawyków żywieniowych. Jeśli przeszkadza Pani obecna masa ciała, źle czuje się Pani we własnej skórze, to czas to zmienić.
Odpowiednia motywacja i chęć zmian to połowa sukcesu, bez tego nawet najlepiej opracowany program żywieniowy nie pomoże.
Głód w nocy oznacza, że je Pani bardzo nieregularnie i być może znaczną cześć Pani diety stanowią węglowodany. W nocy spada poziom cukru we krwi, stąd odczuwa Pani głód. A takie coś może już świadczyć o zaburzeniach glikemii, co zapewne również jest związane z tłuszczem zgromadzonym u Pani w jamie brzusznej.
Pomoc dietetyka była by w Pani przypadku bardzo korzystna. Dietetyk ułoży dla Pani odpowiedni jadłospis, pomoże także zmienić niewłaściwe nawyki żywieniowe.
Jeśli byłaby Pani zainteresowana pomocą on-line (ułożenie jadłospisu i kontola dietetyka). Zapraszam na stronę www.mazgaj.dobrydietetyk.pl.

0

Sama dieta nie wystarczy na zgubienie tkanki tłuszczowej z niechcianych okolic, nie ma diety an "oponkę", uda. Organizm chudnie z całości tkanki tłuszczowej. Na wymodelowanie partii ciała trzeba włączyć odpowiednie ćwiczenia plus przez cały dzień odpowiednią dietę, z odpowiednią ilością błonnika pokarmowego, tak, aby zachować sytość i ustabilizować poziom cukru we krwi. Samemu bez odpowiedniej wiedzy jest ciężko takie zalecenia ustalić, wiec warto skorzystać z pomocy dietetyka.,

0

Witam. Warto by było skorzystać z pomocy dietetyka i wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe już na stałe, a nie tylko na pewien czas. Niskokaloryczne diety są wyczerpujące i zazwyczaj prowadzą tylko do efektu jojo. Słodycze i fast-foody są bardzo uzależniające, więc jak z każdym nałogiem - ciężko z nich zrezygnować. Ale jest to możliwe i po jakimś czasie przestanie Pani mieć na nie ochotę, jeśli wprowadzi Pani regularne pełnowartościowe posiłki. W tym momencie Pani metabolizm z pewnością jest rozchwiany, jeśli budzi się Pani w nocy i podjada. Po posiłku obfitym w węglowodany proste (np. słodycze) poziom cukru we krwi znacznie się podnosi, a potem szybko spada, przez co znów czuje się Pani głodna. To takie błędne koło, w wyniku którego sięga Pani po kolejną porcję przekąsek, a nadwyżka kalorii odkłada się w najbardziej problematycznych partiach ciała czyli na brzuchu i udach. Niestety nie da się schudnąć tylko z wybranych części ciała. Tracimy kilogramy zawsze z całości, dlatego proszę się nie nastawiać, że istnieje jakaś „dieta cud na brzuch i uda”. Aby schudnąć należy także wprowadzić aktywność fizyczną, kilka razy w tygodniu. A oto kilka wskazówek żywieniowych:
- Aby pobudzić metabolizm i ograniczyć chęć na podjadanie, codziennie należy spożywać 5 małych objętościowo, ale urozmaiconych posiłków. Bardzo ważne jest śniadanie jak najszybciej po przebudzeniu. Kolację należy spożyć najpóźniej 2-3 godziny przed snem.
- Dzień najlepiej rozpocząć od wypicia 1-2 szklanek wody z sokiem z cytryny. Dziennie należy wypijać ok. 2 litrów wody mineralnej niegazowanej. Można też pić soki warzywne, herbatki ziołowe i owocowe. Należy unikać słodkich napojów. Soki owocowe raz na jakiś czas, najlepiej świeżo wyciskane.
- Dieta powinna być bogata w błonnik, który zapewnia uczucie sytości na długo. W tym celu codziennie należy spożywać minimum 5 porcji warzyw najlepiej na surowo (porcja to ok. 100 g) i kilka porcji świeżych owoców. Oprócz tego codziennie należy spożywać kilka porcji węglowodanów złożonych m.in. kasze, płatki owsiane, płatki jaglane, gryczane, ryż pełnoziarnisty, otręby, pieczywo pełnoziarniste, razowe lub Graham, makaron pełnoziarnisty itp.
- Kilka razy w tygodniu wskazane są rośliny strączkowe (fasola, groch, soja, bób, soczewica, ciecierzyca).
- Codziennie zaleca się 2-3 porcje chudego nabiału: chudy twaróg, jogurt, kefir, maślanka.
- Codziennie należy spożywać oleje roślinne na zimno (jako dodatek np. do surówek i sałatek): oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej lniany, olej rydzowy, olej kokosowy oraz awokado. Wskazane są również niewielkie ilości orzechów i pestek oraz niewielka ilość masła. Nie należy używać margaryn.
- Kilka razy w tygodniu można spożywać chude mięso i jaja oraz 2-3 razy w tygodniu tłuste ryby morskie. Należy ograniczyć tłuste mięso czerwone.
- Należy ograniczyć spożycie pieczywa i makaronów z białej mąki oraz wyeliminować dania typu fast-food, wyroby cukiernicze, słone przekąski, tłuste sosy, produkty wysokoprzetworzone (np. zupki instant w proszku, słodycze) oraz alkohol.
- Najlepszą techniką obróbki cieplnej jest gotowanie, gotowanie na parze, duszenie bez tłuszczu (lub ewentualnie z niewielkim dodatkiem tłuszczu) i pieczenie w folii. Nie należy smażyć.
Zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl, gdzie można zamówić indywidualny jadłospis oraz na bloga z przepisami: www.zdrowapasja.blogspot.com.
Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty