Dieta odpowiednia dla grupy krwi

TEMAT: DIETA A GRUPA KRWI Witam, chciałabym razem z moim chłopakiem zacząć odżywiać się zgodnie z grupą krwi: dla mnie (0RH+) oraz dla mojego chłopaka (ABRH+). Jakie produkty są zalecane a jakie są niewskazane przy takich grupach krwi? Z góry dziękuję HINATA

Witam. Dieta zgodna z grupą krwi to dieta niedoborowa, niezbilansowana i w dodatku nie ma żadnych badań naukowych, które by potwierdziły jej skuteczność. Na takiej diecie wybór dozwolonych produktów jest o wiele mniejszy, dlatego często się chudnie. Jednak nie jest to związane z grupą krwi, a jedynie z eliminacją niektórych grup produktów np. mięsa lub pszenicy. Zamiast diety dobranej do grupy krwi, proponowałabym wprowadzenie racjonalnej, zróżnicowanej diety opartej o wszystkie grupy produktów lub ewentualnie zbilanoswanej diety wegetariańskiej.
Pozdrawiam

Dieta zgodna z grupą krwi nie ma żadnego uzasadnienia naukowego i nie należy takiej diety stosować. Jesli jesteście Państwo osobami zdrowymi to należy jadać wszystko, im dieta jest bardziej urozmaicona tym lepiej.

Witam!

Dieta ta w zależności od grupy krwi dzieli produkty na grupy: zdrowe, neutralne, zabronione. Warto czy nie?
- Skuteczność diety z dopasowaniem jadłospisu do naszej grupy nie jest potwierdzona naukowo!
- Wysoka wartość energetyczna (kaloryczna) diety
- dla przykładu np. zbyt dużo tłuszczu, białka i cholesterolu (w przypadku grupy krwi A), a za mało węglowodanów (kasze, ryże, pieczywo)

Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska