Dieta ograniczająca przyrost tkanki tłuszczowej

Co jeść by zmniejszyć odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha?

Renata GrzechociĹska

Za odkładanie tkanki tłuszczowej odpowiada nadmierna podaż cukrów oraz niezdrowych tłuszczów. Proponuję przyjmować posiłki regularnie w momencie uczucia głodu, nie przejadać się. Należy odstawić alkohol, słodycze, produkty wysoko przetworzone (czyli te najszybciej gotowe do jedzenia), zadbać o odpowiednie przyjmowanie płynów i włączyć aktywność fizyczną min 30 minut dziennie. W Pani diecie powinno znalezw się chide mięso, niskotłuszczowy nabiał (ale nie ten typu light) węglowodany złożone oraz warzywa.

Witam,

Za powstawanie tkanki tłuszczowej jest odpowiedzialna zła dieta - bogata w cukry, niezdrowe tłuszcze oraz braku ruchu i aktywności fizycznej. Racjonalne żywienie wraz aktywnością fizyczną pomoże wymodelować sylwetkę. Z diety powinna Pani wyeliminować m. in. słodycze, dania gotowe, wody kolorowe. Do jadłospisu warto wprowadzić pełnowartościowe białko (chude wędliny, mięso, produkty mleczne, jaja), zdrowe tłuszcze roślinne (oliwa z oliwek, olej rzepakowy), ryby. Źródłem węglowodanów powinny być produkty z pełnego przemiału. Ponadto nie należny zapominać o dostarczaniu organizmowi odpowiedniej ilości płynów oraz wzbogacenia diety w owoce i przede wszystkim warzywa.

Pozdrawiam

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska