Dieta po operacji pęcherzyka żółciowego

Tomasz 44 lata ,kamien w woreczku 24mm .Czy po usunieciu woreczka czeka mnie ostra dieta do konca zycia?Czy moj stan zdrowia sie nie pogorszy po takiej operacji?czytalem ze wielu pacjentow ma pozniej duzo problemow z watroba i trzustka oraz z zoladkiem.prosze oporade iewentualna diete.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie, Dieta po usunięciu pęcherzyka żółciowego jest w pewnym stopniu ograniczona, ale po pewnym okresie wraca Pan do normalnego jedzenia.
Pozostałe pytania muszę pozostawić bez odpowiedzi - nie są one proste do wyjaśnienia na portalu medycznym (są zbyt obszerne). Zapraszam na rozmowę do mojego gabinetu.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski specjalista chirurg

Dieta po operacji będzie stopniowo rozszerzana i nie przypuszczam by problemy dietetyczne utrzymywały się do końca życia. Stan zdrowia po operacji bez wątpienia poprawi się, bo taki był cel zabiegu. Znacznie większa liczba pacjentów po operacji nie zgłasza żadnych objawów. Współistniejące problemy wątrobowe lub trzustkowe u tej mniejszości może być przyczyną w/w objawów. Życzę powrotu pełni do zdrowia.