Dieta po usunięciu jajników i macicy

jestem rok po całkowitym wycięciu jajników i macicy. mam 53 lata . przytyłam 5 kg w ciagu roku, lubię słodycze. w celu uzupełnienia estradiolu stosuję plastry. jak się odżywiać, by stracić nabyte kilogramy. proszę o poradę

Witam serdecznie,

skutkiem przebytej operacji są zmiany w gospodarce hormonalnej, co bardzo często pociąga za sobą osłabienie metabolizmu, większa skłonność do odkładania tkanki tłuszczowej. Należałoby szczegółowo przyjrzeć się pani nawykom żywieniowym aby móc wprowadzić odpowiednie modyfikacje. Napewno ograniczyć spożycie słodyczy. Spożywać produkty o wysokiej zawartości błonnika, warzywa, chude mięso i ryby. Pić min. 1,5 l wody dziennie.

pozdrawiam

Joanna Brejecka-Pamungkas
więcej informacji na www.naturalhealing.pl