Dieta po usunięciu kamienia z woreczka żółciowego

jaką dietę stosować po operacji usunięcia kamienia z woreczka żółciowego. Osoba po udarze leżąca. mama ma 73 lata. proszę o informację

Ogólne informacje o zaleceniach dietetycznych po usunięciu woreczka żółciowego znajdzie Pan w podanym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-po-operacji-woreczka-zolciowego
Biorąc pod uwagę specyfikę sytuacji sugerowałabym porozmawiać na temat diety z lekrzem prowadzącym, który zna ogólną sytuację medyczną pacjentki. Natomiast dopasować zalecenia do preferencji smakowych musi Pan samodzielnie lub z pomocą dietetyka, który będzie szczegółowo zaznajomiony z upodobaniami pacjentki.