Dieta po usunięciu nerki dla 37-latka

witam mam pytanie co moze jesc osoba która jest po usunięciu nerki? wiem,ze dieta jest wskazana wiec chce uzyskac informację od specjalisty... pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

Rodzaj diety w tej sytuacji zależy od wydolności pozostałej nerki. Jeśli nerka jest wydolna to może Pan stosować dietę opartą na zasadach zdrowego żywienia jak każdy człowiek. W przypadku przewlekłej niewydolności nerek należy stosować dietę z ograniczeniem białka, sodu i fosforu z uwagi na upośledzoną funkcję wydzielniczą nerek. W celu dokładnego ustalenia żywienia warto skorzystać porady dietetyka.

Pozdrawiam.