Dieta po usunięciu pęcherzyka żółciowego dla 39-letniej osoby

czy po usunięciu pęcherzyka żółciowego do końca życia trzeba uważać na to co się je i ile ,nie którzy co mieli usunięty pęcherzyk to po roku czasu mają problem z jedzeniem niektórych potraw ciekawe czemu tak się dzieje,skoro lekarze mówią że woreczek nie jest tak potrzebny a jednak jest.ja jestem pół roku i dalej muszę uważać na to co jem aby nie było biegunek i bólu po żebrem prawym

Różnie to bywa. Zdecydowana większość osób po tej operacji szybko wraca do całkowitego dobrostanu. Są osoby, którym zabiera to dużo więcej czasu. Dużo zależy od nawyków żywieniowych.