Dieta po usunięciu woreczka żółciowego

Mam 44 lata, 160 cm wzrostu, ważę 53 kg . W marcu przeszłam zabieg usunięcia (laparoskopowo) woreczka żółciowego. Jako, że wybieram się do sanatorium chciałabym wybrać sobie dietę. W związku z tym mam pytanie: jaką dietę wybrać? Czy to ma być dieta 1000 kcal czy też posiłki dietetyczne? Szczerze mówiąc, mogłabym schudnąć ok. 2 kg. Biorę też pod uwagę korzystanie z zabiegów leczniczych, które też być może wpłyną na spadek masy ciała - ruch (mam siedzącą pracę i bardzo mało ruchu). Ale zasadnicze pytanie, którą (jaką) dietę wybrać? Z góry dziękuję za odpowiedż.
44 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Proponowałabym Pani wybrać posiłki dietetyczne. Będzie to dieta lekkostrawna, która jest wskazana po operacjach usunięcia woreczka żółciowego. Ograniczeniu w tej diecie ulega także błonnik, natomiast w diecie 1000 kcal może go być dla Pani za dużo. Oprócz błonnika należy także ograniczyć tłuszcz. Powinna Pani unikać produktów takich jak: podroby, jajka, śmietana, pełne mleko oraz tłuste sery (w tym sery żółte). Na diecie ograniczającej tłuszcz z pewnością Pani schudnie, więc nie ma konieczności dodatkowego ograniczania kilokalorii.

Pozdrawiam serdecznie