Dieta po usunięciu woreczka żółciowego dla 25-letniej osoby

Witam jestem dwa miesiące po usunięciu woreczka żółciowego metoda laparoskopowa kiedy będę mogła jeść czekoladę ?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

10-20 gram już Pani może spożywać raz czy dwa w tygodniu, ale przypominam, że nadmiar cukru sprzyja tworzeniu się kamieni żółciowych w przewodach wątrobowych ( wycięcie pęcherzyka żółciowego nie chroni w 100% przed tworzeniem się kamieni)

Pozdrawiam