Dieta po zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego

Dlaczego dieta jest tak ważna po usunięciu woreczka żółciowego, co grozi jeśli ktoś tej diety nie przestrzega? 2 tygodnie temu usunęli mi woreczek zaczęłam jeść białe pieczywo ale ogólnie jem dużo i raczej to nie jest dietetyczne odżywianie a mimo to rzadko się załatwiam i raczej nic mnie nie boli...

Kamica wynika z tendencji do gęstej żółci i tworzenia złogów. Po usunięciu pęcherzyka tendencja zostaje. Złogi mogą się nadal tworzyć w drogach żółciowych. Nazywa się to kamica przewodowa. Oczywiście nie boli - do czasu kiedy nie zacznie boleć.