Dieta po zapaleniu trzustki

witam potrzebuję odpowiedzi co można jeść po ostrym zapaleniu trzustki.Gdzie można znajść odpowiednie potrawy i dania jakie można jeść

Witam serdecznie!
Dieta powinna być lekkostrawna i ubogotłuszczowa. Posiłki powinny być małe objętościowo, najlepiej 5-6 razy dziennie.
Niewskazane są produkty tłuste, wzdymające, ostre, długo zalegające w żołądku,mocne napary, gazowane napoje, pieczywo pełnoziarniste, świeże, tłuste mięsa i wędliny, zasmażki, sól,orzechy, otręby, roś.strączkowe, rośliny kapustne,warzywa i owoce ze skórką, potrawy marynowane i wędzone,bigos, fasolka po bretońsku, krokiety, placki ziemniaczane. Można natomiast spożywać produkty tj. risotto z ryżu i warzyw, biszkopt na białkach,pieczone jabłko, słabe napary np.herbaty, kawa zbożowa, woda niegazowana,chleb pszenny, chude sery twarogowe,
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska