Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta pozwalająca odchudzić okolicę ud

Mam bardzo grube uda i chciałabym się dowiedzieć jaka jest odpowiednia dieta i ćwiczenia aby schudnąć z tej okolicy. Moja aktywność fizyczna ogranicza się do lekcji wychowania fizycznego i wracania pieszo ze szkoły (25 min). Moja dieta polegała dotąd na ograniczaniu jedynie fast foodów, ale jedzenie normalnie powoduje stałe utrzymywanie mojej wagi i nie widać żadnych zmian. Ile posiłków jeść dziennie i na jakich treningach się bazować?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Podstawą do utraty tkanki tłuszczowej jest zmniejszenie przyjmowania nadmiernej ilości kalorii w połączeniu z regularna aktywnością fizyczną. Zachęcam Panią do dodatkowych 1,5-2h poświęconych na ćwiczenia (szybki marsz, bieganie, aerobik, basen - czyli ćwiczenia aerobowe), które przy ograniczeniu cukrów prostych i nie przekraczaniu dziennego zapotrzebowania na energię po 2-3 miesiącach zaczną przynosić efekty. Dobrze jeść 5 posiłków dziennie, z czego do obiadu powinna Pani przyjąć większość węglowodanów, a ostatni posiłek dnia powinien być bogatszy w białka. Ważna jest również proporcja ok. 65% energii z węglowodanów, 25% z białek i ok 10% z tłuszczów.

Są to porady ogólne i bez przeprowadzenia analizy dzienniczka żywieniowego i rozkładu tkanki tłuszczowej w organizmie nie mogę udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi.

Z wyrazami Szacunku lek. Aleksander Ropielewski

0

Najlepiej zacząć od pomiaru obwodów ud za pomocą taśmy krawieckiej i zanotować wynik (przy okazji można zmierzyć także obwód bioder i talii). Pomiary wykonywać raz na 3-5 tygodnie. Następnie skupić się na posiłkach oraz wprowadzić dodatkową aktywność fizyczną. Sugerowałabym 4-5 posiłków w ciągu dnia: I śniadanie przed wyjściem do szkoły II śniadanie po trzech godzinach obiad po przyjściu ze szkoły podwieczorek - owoc, jogurt lub garść orzechów kolację - na pewno nie opuszczać tego posiłku. Posiłki spożywać co 3-4 godziny.

Spacery są w porządku jeśli chodzi o wysmuklanie ud, natomiast wato przemyśleć dodatkowy spacer dodatkowo po szkole lub bieg czy marszobieg. Dodatkowo podskoki, rolki, rower czy basen będą dobrym wyborem. I na koniec ważny punkt - po aktywności proszę pamiętać o ćwiczeniach rozciągających. Pozdrawiam, www.dietifit.pl

Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Rzeszowskim.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy