Dieta pozwalająca odchudzić okolicę ud

Mam bardzo grube uda i chciałabym się dowiedzieć jaka jest odpowiednia dieta i ćwiczenia aby schudnąć z tej okolicy. Moja aktywność fizyczna ogranicza się do lekcji wychowania fizycznego i wracania pieszo ze szkoły (25 min). Moja dieta polegała dotąd na ograniczaniu jedynie fast foodów, ale jedzenie normalnie powoduje stałe utrzymywanie mojej wagi i nie widać żadnych zmian. Ile posiłków jeść dziennie i na jakich treningach się bazować?

Aleksander Ropielewski

Podstawą do utraty tkanki tłuszczowej jest zmniejszenie przyjmowania nadmiernej ilości kalorii w połączeniu z regularna aktywnością fizyczną. Zachęcam Panią do dodatkowych 1,5-2h poświęconych na ćwiczenia (szybki marsz, bieganie, aerobik, basen - czyli ćwiczenia aerobowe), które przy ograniczeniu cukrów prostych i nie przekraczaniu dziennego zapotrzebowania na energię po 2-3 miesiącach zaczną przynosić efekty. Dobrze jeść 5 posiłków dziennie, z czego do obiadu powinna Pani przyjąć większość węglowodanów, a ostatni posiłek dnia powinien być bogatszy w białka. Ważna jest również proporcja ok. 65% energii z węglowodanów, 25% z białek i ok 10% z tłuszczów.

Są to porady ogólne i bez przeprowadzenia analizy dzienniczka żywieniowego i rozkładu tkanki tłuszczowej w organizmie nie mogę udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Najlepiej zacząć od pomiaru obwodów ud za pomocą taśmy krawieckiej i zanotować wynik (przy okazji można zmierzyć także obwód bioder i talii). Pomiary wykonywać raz na 3-5 tygodnie. Następnie skupić się na posiłkach oraz wprowadzić dodatkową aktywność fizyczną. Sugerowałabym 4-5 posiłków w ciągu dnia:
I śniadanie przed wyjściem do szkoły
II śniadanie po trzech godzinach
obiad po przyjściu ze szkoły
podwieczorek - owoc, jogurt lub garść orzechów
kolację - na pewno nie opuszczać tego posiłku.
Posiłki spożywać co 3-4 godziny.

Spacery są w porządku jeśli chodzi o wysmuklanie ud, natomiast wato przemyśleć dodatkowy spacer dodatkowo po szkole lub bieg czy marszobieg. Dodatkowo podskoki, rolki, rower czy basen będą dobrym wyborem. I na koniec ważny punkt - po aktywności proszę pamiętać o ćwiczeniach rozciągających.
Pozdrawiam, www.dietifit.pl