Dieta pozwalająca przytyć przy cukrzycy

Jestem cukrzykiem nie moge przytyc waze 60 kg mam 177 cm wzrostu. Prosze o pomoc lub jakaś diete

Witam. Aby ustalić jadłospis, niezbędny jest wywiad dietetyczny. Zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl. Generalnie jeśli chcemy przytyć, należy zwiększyć gęstość energetyczną posiłków, czyli musimy przyjmować codziennie dodatkowe kalorie. Jednak nie oznacza to, że można objadać się niezdrowymi rzeczami jak np. dania fast-food lub słodycze, tym bardziej, że choruje Pan na cukrzycę. Do diety należy wprowadzić takie produkty, które oprócz wysokiej kaloryczności dostarczają też dużo witamin i minerałów, a więc:
- pełnotłuste produkty mleczne, desery mleczno-owocowe z dodatkiem orzechów (proszę jedynie uważać na owoce o wysokim indeksie gikemicznym)
- orzechy i pestki np. orzechy włoskie, orzechy laskowe, migdały, sezam, słonecznik, pestki dyni, siemię lniane oraz wiórki kokosowe (można je dodawać np. do pieczywa, do musli, do deserów)
- kasze
- pieczywo razowe z dużą ilością ziaren, wyroby z mąki razowej lub Graham (np. makarony, kluski, naleśniki)
- chude mięso
- tłuste ryby morskie
- jaja
- masło
- oleje roślinne (zwłaszcza do surówek i sałatek, można także dodawać do zup po przyrządzeniu) np. oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej z pestek winogron, olej z pestek dyni, olej sezamowy, olej rydzowy
- awokado
- do zupy można dodawać śmietanę lub olej roślinny (po przyrządzeniu)
- świetnym sposobem na przemycenie dodatkowych kalorii są także gęste koktajle owocowe lub warzywne oraz zupy kremy
- Nie wolno też zapominać o spożywaniu świeżych warzyw i owoców!
- Należy spożywać regularnie 5-6 posiłków dziennie o stałych porach, najlepiej co 2-3 godziny.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska