Dieta pozwalająca uniknąć anoreksji

Witam, mam 22 lata i grozi mi anoreksja , proszę mi podać jakiś skuteczny jadłospis na przytycie na wadze bardzo zależy mi na tym

Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk

Anoreksja to ciężka choroba, jej podłoże leży w psychice, a nie w złym jadłospisie. Jeśli ma Pani zaburzony obraz spostrzegania własnego ciała, próbowała Pani schudnąć i straciła nad kontrolę - to niestety konsultacja on-line to za mało. Nie ma gotowych schematów na przytycie w oparciu o zaburzenia odżywiania do jakich zaliczamy anoreksję. Praca z taką osobą jest połączaniem pracy dietetyka, lekarz i psychologa. Jak może Pani sobie pomóc na tą chwilę, to zwiększyć ilość oraz częstość spożywanych posiłków. Nie napisała Pani, czy unika Pani jedzenia. Czy świadomie ogranicza porcje, nie wiem czy wykluczyła Pani z jadłospisu wszystkie kaloryczne potrawy ... Aby uniknąć tej cięzkej choroby wystarczy po prostu jeść normalnie - pięć pełnych posiłków dziennie. Kasze, ryże, makarony, mięso, ryby, jaja, nabiał, owoce i warzywa, zdrowe oleje - wszystko w porcjach dostosowanych do Pani wieku, aktywności fizycznej oraz ewentualnych nietolerancji/alergii. Proszę się nie dać chorobie - bo to naprawdę bardzo ciężkie schorzenia.Pozdrawiam Asia Szmitka Łuszczyk mgr farmacji i dietetyk Ps mocno trzymam za Panią kciuki

Witam serdecznie,
cieszę się bardzo, że mając świadomość jak wygląda Pani sytuacja zdrowotna szuka Pani wsparcia i konkretnej pomocy.
w przypadku ryzyka anoreksji problemem jest nie tylko źle skomponowany jadłospis. W grę wchodzi również kwestia spostrzegania własnego ciała, potrzeb, które są regulowane poprzez jedzenie/odmowę spożywania posiłków. Bardzo pomaga w takich sytuacjach kontakt m.in z psychodietetykiem
Abym mogła Pani pomóc potrzebowałabym dokładniejszych informacji dot Pani zdrowia, historii odżywiania itd.

pozdrawiam
Małgorzata

Witam Panią,

niestety ale w tym momencie nie jestem w stanie podać Pani jadłospisu ponieważ mam zbyt mało informacji na Pani temat Jadłospis musi być dobrany indywidualnie. Poza tym zastanawiam się na jakiej podstawie Pani twierdzi iż grozi Pani anoreksja? Osoby z tego typu zaburzeniami odżywiania raczej nie szukają sposoby aby nie chudnąć.
Proszę ospisac mi swój problem na maila a postaram się pomóc.
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk