Dieta przed sigmoidoskopią

Dzień dobry. Chciałbym się zapytać jaką dietę powinienem stosować jeden dzień przed badaniem (sigmoidoskopia - jest o godzinie 13.00 następnego dnia). Czy mogę spożywać serki homogenizowane, budyń, kisiel (bez dodatku cukru i owoców), gotowane jajka (np. na miękko), bulion, herbatę. Jakie ewentualnie inne produkty mogę spożywać? Dziękuję z góry za odpowiedź, pozdrawiam :))

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W ciągu trzech dni przed badaniem nie należy spożywać żadnych pokarmów, zawierających drobne pestki (np. winogrona, kiwi, truskawki, maliny, jagody, pomidory itp.), pokarmów z makiem i kapustą, siemienia lnianego,.