Dieta przy anoreksji

Witam!! Od 3 lat cierpię na anoreksje. Jestem pod opieką psychologa oraz psychiatry. Byłam 2 razy w szpitalu lecz wcale mi to nie pomagato. Jedynie w zwiększeniu masy ciała. Aktualnie waze 45 kg przy wzroscie 165 cm. Mam 14 lat. Bardzo chce przytyc. Nie mam miesiączki. Bardzo proszę o napisanie przykładowego 7 dniowego jadłospisu ( dieta wysokoenergetyczna). Bardzo mi na tym zalezy poniewaz musze przytyc 4 kg. Inaczej grozi mi szpital. Z góry bardzo dziękuje.

Witaj!
Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u dietetyka, który przeanalizował by Twój dotychczasowy sposób żywienia i ilość kalorii odpowiednio by dostosował. Jeżeli spożywałaś w ciągu dnia około 500 kcal to dieta 1500 kcal będzie zbyt duża bo kaloryczność należy zwiększać stopniowo, natomiast jeśli spożywałaś około 1000 kcal, to 1800 będzie dla Ciebie OK.
Oto przykładowa dieta na 1 dzień:
Śniadanie:
Biały ser np. bieluch z pomidorem (pół średniego), 2 kromki pieczywa żytniego lub bułka pszenna
2 śniadanie: polecam koktajl ze śmietanki 30% (pół szklanki) z truskawkami lub malinami (200 g) z 2 łyżeczkami cukru
Obiad: pierś z indyka (150 g) z kaszą jaglaną (50 g), marchew duszona (150 g) z masłem (30 g), sok pomarańczowy
Podwieczorek: drożdżówka z dżemem z kakao na mleku 3,2%
Kolacja: Łosoś wędzony (plastry, 40 g), z papryką czerwoną, 3 kromki pieczywa żytniego, herbata z cukrem
Posiłek przed snem: banan z tartymi orzechami i 100 ml jogurtu naturalnego.
Możesz także pić nutridrinki - do kupienia w aptece, w ilości sztuk 2 dziennie oprócz normalnej diety.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Witam, w tym wypadku niezbędna jest indywidualna wizyta u dietetyka – dieta powinna być ułożona na podstawie dokładnego wywiadu żywieniowego. Pozdrawiam.