Dieta przy chorobie Hashimoto dla 38-letniej osoby

witam mam pytanie odnośnie diety. Czy dieta przy hashimoto jest taka sama jak w przypadku niedoczynności tarczycy ? Czy zupełnie inna ?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

dieta jest podobna czyli ma dostarczać wszelkich niezbędnych składników potrzebnych do prawidłowej pracy tarczycy, w diecie chorych na Hashimoto dodatkowo eliminujemy jod, produkty wolotwórcze oraz wprowadzamy żywność działającą przeciwzapalnie.

Pozdrawiam serdecznie

Przy Hashimoto odpowiednia dieta jest niezwykle istotna! Może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Wystarczy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl