Dieta przy ćwiczeniach na siłowni

Witam. Mam na imię Łucja i mam 17lat. Ważę ok 83/82kg i właśnie jestem na diecie oraz chodzę na siłownię co 2 dni. Można jeść np codziennie jajko do chleba i ser biały? To może jakoś zaszkodzić? Jak to działa?

Witam Pani Łucjo,
Nie podała Pani swojego wzrostu, a to utrudnia sprawdzenie podstawowego parametru, jakim jest BMI. Bardzo dobrze, że jest Pani aktywna fizycznie - jest to bardzo ważne dla podtrzymania zdrowia oraz redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Informacje, które Pani podała nie są niestety wystarczające, aby odpowiedzieć na Pani pytanie. Powinna się Pani udać do dietetyka i wraz z nim, po dokładnym wywiadzie oraz analizie składu ciała, określić dokładny plan działania. Dietę dla Pani musi przygotować doświadczony dietetyk - ma Pani 17 lat, a więc wciąż się Pani rozwija, dodatkowo jest Pani aktywna, więc proszę się wystrzegać wszelkich katorżniczych diet.
Jeśli chodzi o szkodliwość jajek i białego sera - produkty te mogą być szkodliwe, jeśli są podstawą diety i pojawiają się w zbyt dużych ilościach. Diety wysokobiałkowe (jak np. tak modna jakiś czas temu dieta Dukana) są niebezpieczne, ponieważ obciążają nerki i wątrobę.
Pozdrawiam serdecznie