Dieta przy dyżurach 12-godzinnych

Witam, mam 25 lat jestem mamą dwóch chłopców w wieku 2-3 lata. dostałam pracę w której dyżury są także nocne 12h.Moje pytanie jest takie jak powinna wyglądać moja dieta przy systemie pracy dzień 12h a na nastepny dzień noc 12h potem 2dni wolne?? wspomnę tylko ze przy wzroscie 160cm waże 52kg i nie chciałabym przytyć przez ten rozchwiany system..musze też wspomniec że jak wracam z nocy rano to często bywa tak że śpię 1,5h jak dzieci śpią lub wcale nawet do godz 21..prosze o pomoc

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę jeść regularnie 5 posiłków co 3 - 4 h , a w nocy 2 dodatkowe lekkie posiłki regeneracyjne np. mleko chude z musli owocowym.