Dieta przy niedrożności jelita cienkiego

Witam 11lat temu syn w pierwszej dobie życia był operowany urodził się z niedrożnością jelita cienkiego ostatnio trafił do szpitala bo niedrożność wróciła,na szczęście obyło sie bez operacji leczony był zachowawczo.Chciałaby prosic o poradę dotycząca diety wiem że lekkostrawna aczkolwiek boję się bardzo gdyż cokolwiek nie zje to odczuwa dolegliwości bólowe nie wiem jak sobie z tym poradzić lekarze mówią że na dzień dzisiejszy jest ok co nie wyklucza że jutro będzie gorzej

Witam,

Zalecam do udania się do specjalisty z dziedziny dietetyki by odpowiednio dopasował żywienie dla Pani syna. Plan żywieniowy powinien zostać odpowiednio zindywidualizowany z uwzględnieniem wyników badań, wywiadu żywieniowego oraz obserwacji i zbilansowania. W takim wypadku porada u dietetyka jest jak najbardziej wskazana.

W diecie lekkostrawnej należy zwrócić uwagę nie tylko na przyjmowane produkty ale również i na zawartość błonnika.

Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Robert Lipert, Dietetyk
www.lublin.mojdietetyk.pl
lublin@mojdietetyk.pl
tel. 792 450 650

warto również przeczytać: Dieta foodmap - z czym to się je?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-foodmap-z-czym-to-sie-je.html?c=9