Dieta przy podwyższonym cholesterolu i chorobie wrzodowej dwunastnicy

mam pytanie odnośnie łączenia diety przy podwyższonym cholesterolu z dietą w chorobie wrzodowej dwunastnicy mój narzeczony ma oba te problemy a z kartek z wytycznym diet każdej z osobna wynika że niektóre kwestie jak na przykład pieczywa czy jajek są wręcz sprzeczne i zastanawiam się jak to pogodzić z góry dziękuję za odpowiedź

Najlepiej, żeby w tej sprawie jeszcze skonsultować się bezpośrednio z dietetykiem, który potrafi dobrać dietę indywidualnie dla określonego pacjenta.