Dieta przy stłuszczeniu wątroby

Mam bardzo tłustą wątrobę chciała bym się dowiedzieć czy jest jakaś dieta jak tak to prosze ją napisać jak się odżywiać itd prosze wysłać e-mil na adunia312wp.pl dziękuję i czekam!!!!
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stłuszczenie wątroby polega na nadmiernym odkładaniu się złogów tłuszczu w komórkach wątroby (hepatocytach). Przyczyny stłuszczenia są różnorodne. Powstaje na ogół w wyniku przewlekłego nadmiernego spożycia alkoholu, często rozwija się w cukrzycy i otyłości, głodzeniu i niedoborach białka w organizmie, może też być wywołane działaniem różnych substancji toksycznych i leków.Polecam artykuł dotyczący diety dla osób z problemem stłuszczonej wątropy