Dieta przy uchyłkach jelita

Witam, mam 32 lata, czasem pobolewał mnie brzuch i zdecydowałam się na kolonoskopię. Badanie wykazało kilka uchyłków w jelicie. Będę bardzo wdzięczna za informację w temacie co należy jeść, czego unikać? Wiem, że dieta ma być uboga w surowy błonnik i trzeba wyeliminować nasiona, pestki, orzechy, ciemne pieczywo itp. Ale nadal mam wątpliwości. Czy można pić soki z marchewki/natki i inne warzywne/owocowe? Czy można jeść awokado,kakao, naleśniki, jajka na twardo,płatki kukurydziane? pozdrawiam, Aga

Witam
jeżeli chodzi o uchyłki w jelitach, ograniczenie surowego błonnika powinno być wtedy, gdy są stany zapalne - wtedy dieta powinna być lekkostrawna - potrawy gotowane, duszone, warzywa owoce surowe obierane lub gotowane, drobne kaszki typu manna;

natomiast jeżeli jest stwierdzona przewlekła uchyłkowatość to dieta powinna być bogata w błonnik szczególnie nierozpuszczalny - otręby, kasze z grubego przemiału, surowe warzywa i owoce ze skórką i pestkami.
Oprócz tego żywienie powinno być regularne, należy też pić dużo wody.
pozdrawiam