Dieta redukcyjna u 27-latka a spożywanie alkoholu

Witam chce zastosowac diete redukcyjna , chce schudnac ok 17 kg w 3 miesiace jednak nie obejdzie sie bez piwa 4 razy w cyklu 8 dniowym poniewaz chodze na 4 brygadowke mam tylko 4 dni gdzie moge pozwolic sobie na alkochol 11.22.33.WW , gdzie na 1 zmianach i na wolnym chce wieczorem napic sie piwa (ok. 3 szt. ) . Prosze specjalistow dietetyki o kontakt w celu ustalenia diety ale zastrzegam ze z alkocholu nie zrezygnuje ani nie zredukuje ilosci (moge kazde piwo przepijac woda lub cos w tym stylu )

Witam,
Schudnięcie 17 kg w 3 miesiące jest dość szybkim chudnięciem lecz nie niemożliwym. Natomiast aby osiągnąć spektakularne wyniki potrzeba podjąć radykalne kroki. Oczywiście jest możliwy spadek masy ciała nie odstawiając piwa raz w tygodniu, lecz w tym przypadku będzie Panu trudniej osiągnąć narzucony z góry pułap 17 kg.
Zapraszam do kontaktu, przedstawię Panu możliwe opcje: m.rapacka@dieatanamiare.pl
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka

Witam serdecznie,

Rozumiem Pana sytuację i stosując dietę postaram się nie wyeliminować Pana z życia towarzyskiego :) Zdaje Pan sobie sprawę, że alkohol nie ułatwi odchudzania ponieważ jest kaloryczny, a do tego powoduje zatrzymanie wody w organizmie. Jednak redukcja wagi jest możliwa. Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo (u mężczyzn często jest to nieco szybszy proces). Powinien Pan przede wszystkim przestrzegać podstawowych zasad żywieniowych. Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawione. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pana potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.
Indywidualna dieta powinna być dostosowana do Pana dziennego zapotrzebowania energetycznego i stylu życia. Nie może się też kojarzyć z głodówką a stać się zdrowym stylem życia. Warto też wprowadzić aktywność fizyczną.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam, jeżeli nie chce Pan zrezygnować z tak dużej ilości alkoholu, to przykro mi, ale układanie dla Pana diety to byłaby strata bardzo cennego czasu. Jeśli zmieni Pan swoje podejście i nastawienie to w celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Pozdrawiam