Dieta śródziemnomorska a aktywność fizyczna

Witam mam 22 lata waga 76 kg 170 cm wzrostu i od ponad pol roku przytylam , strasznie poszlo mi na brzuszek ktorego chce sie pozbyc. Czy ta dieta srodziemnomorska bedzie odpowiednia , i jakie najlepiej wykluczyc produkty a jakie nie . ? I do diety dodatkowo trzeba zapisac sie na cwiczenia czy np samo bieganie wieczorami by pomoglo ?

Witam serdecznie,

trudno stwierdzić czy akurat dieta śródziemnomostka będzie dla pani najodpowiedniejsza. Należałoby prześledzić pani dlaczego nastąpił wzrost wagi i wyeliminować przyczyny oraz skutek. Zawsze warto włączyć ćwiczenia fizyczne, po ok. 30 min zaczyna się spalanie tkanki tłuszczowej. Proszę wybrać formę ćwiczeń, która będzie sprawiała pani przyjemność i nie działała obciążająco na układ chrzęstno stawowy.

pozdrawiam serdecznie

dietetyk, naturopata Joanna Brejecka-Pamungkas

po więcej informacji zapraszam na www.naturalhealing.pl

Dla młodej osoby polecałabym konsultacje u dietetyka i pracę nad zmianami nawyków żywieniowych. Dieta śródziemnomorska jest jak najbardziej zalecana, ale musi być również odpowiednia kaloryczność tej diety. Ćwiczenia - bieganie tak, ale warto było by włączyć jeszcze inne ćwiczenia siłowe. Jeśli Pani biega - to jak najczęściej "pod górkę" od razu zauważy Pani jak brzuch Ignace pracuje i ile więcej trzeba wysiłek włączyć w porównaniu z bieganiem po płaskim terenie.