Dieta TURBO dla nastolatki

Mam 15 lat, 157 cm wzrostu, ważę 55/56 kg chcialabym schudnąć do 50kg zastanawiam się nad dietą TURBO, czy to dobre rozwiązanie?
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Według siatek centylowych Twój wzost jest na 25-tym centylu, natomiast masa ciała powyżej 50-ego centyla. Nie oznacza to, że masz nadwagę, a jedynie, że ważysz nieco więcej niż przeciętnie ważą dziewczyny Twojego wzrostu. Dieta, a tym bardziej TURBO, nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ciągle rośniesz.

Restrykcyjne diety w okresie wzrostu mogą prowadzić do niedoborów pokarmowych, a dalej do zatrzymania wzrostu organizmu. Stanowczo radziłabym nie eksperymentować z dietami w Twoim wieku.

To, co możesz zrobić na chwilę obecną to zrezygnować z produktów, które przyczyniają się do zwiększenia masy ciała, a nie wnoszą wiele składników odżywczych. Będą to słodycze, słone przekąski, ciastka, ciasta, potrawy smażone, fast food'y, słodzone napoje gazowane typu cola.

Jeśli zrezygnujesz z tych rzeczy i będziesz jeść regularne posiłki: I śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację, Twoja masa ciała nie powinna wzrastać, a nawet może zacząć spadać przy braku negatywnych konsekwencji dla Twojego zdrowia.

Pamiętaj o tym, że jesteś w wieku, w którym dziewczyny zazwyczaj przybierają na masie ciała. Potem zaczyna ona się sama regulować na skutek przemian hormonalnych w organizmie.

Zachowaj umiar w tym co jesz i dużo się ruszaj.

Pozdrawiam