Dieta u dziecka z podejrzeniem hiperinsulinemii

Witam. U mojej dwu letniej córki pediatra podejrzewa hiperinsulinemie... Wizytę u diabetologa dziecięcego mamy dopiero w październiku... Jaką dietę powinnam zastosować u tak małego dziecka żeby jej nie zaszkodzić?

Witam serdecznie,

Na podstawie informacji, które Pani podała nie jestem w stanie przedstawić konkretnych zaleceń dietetycznych. Żywienie będzie zależało od wielu czynników, w tym od poziomu glukozy we krwi, przyjmowanych leków, objawów. Inne zalecenia pojawiają się przy hiperglikemii a inne przy hipoglikemii. Jeśli lekarz nie skierował dziecka na oddział ani nie wyznaczył konkretnego postępowania dietetycznego nie powinna Pani wprowadzać większych zmian, bo nie ma do tego podstawy. Proszę obserwować dziecko, regularnie kontaktować się z pediatrą i czekać na dalszą diagnostykę.

Zapraszam także na stronę naszej poradni www.kalorynka.pl

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann