Dieta wegetariańska a badania kontrolne

Dzień dobry, Chciałabym zapytać kiedy i jakie badania kontrolne powinnam wykonać po przejściu na dietę wegańską.

Witam,

Badania kontrolne powinny być wykonywane profilaktycznie co roku lub według wskazań lekarskich.

Należy głównie zwrócić uwagę na:
- podstawową morfologię krwi (RBC, hemoglobina, hematokryt i.in.)
- witaminę B12, foliany i homocysteinę
- żelazo i ferrytynę
- witaminę D, magnez i wapń
- badanie moczu
- warto raz na jakiś czas zbadać profil lipidowy (cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy) oraz poziom cukru we krwi

Są to podstawowe badania, które można wykonywać w celu profilaktyki. O dalszych badaniach może decydować lekarz.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl