Dieta wysokobiałkowa i małe wymiary płodu w 36 tygodniu ciąży

Jestem w 35-36 tyg. ciąży. Jak byłam w 16 tyg. mój lekarz stwierdził że muszę się odchudzać i zadał mi bardzo radykalną dietę od tej pory data porodu jest co miesiąc dalsza teraz już nawet o jakiś miesiąc. Leżałam niedawno w szpitalu z podejrzeniem zatrucia ciążowego jednak go nie stwierdzono. Płód waży 1500g ułożenie i przyleganie prawidłowe wszystko jest dobrze jednak nie wiadomo czemu jest taki mały płód nie pale nie pije nie ćpam nie choruje. Kazali mi być tylko na diecie wysokobiałkowej.???

Dzień dobry,
Czy aby na pewno lekarz zalecił dietę wysokobiałkową? Ile ważyłaś przed ciążą, a obecnie?
Kobiety w ciąży nie powinny się odchudzać, ale zdrowo odżywiać, wówczas waga kobiety nie wzrasta,ale dziecko rozwija się prawidłowo. Dieta wysokobiałkowa jest obciążająca dla Twojego organizmu - zwłaszcza dla nerek i wątroby, przyczynia się do osteoporozy.
Co więcej w takiej diecie masz mało witamin węglowodanów oraz tłuszczów nienasyconych - omega-3, które warunkują prawidłowy rozwój płodu, w tym mózgu płodu.
Skonsultuj się jeszcze raz z tym i innym lekarzem, jeśli to potwierdzi to koniecznie czeka Cię wizyta u dietetyka, w celu opracowania odpowiednio zbilansowanej diety.