Diety i ćwiczenia: dlaczego mimo to nie chudnę?

Witam, stosuję dietę ok. 1000 kcal, dziennie ćwiczę 2x po 45min. na orbitreku. Poczatkowo moja waga wynosiła 142 kg. Po 5 dniach schudłem aż 4,8 kg, natomiast po kolejnych 10 dniach schudłem jedynie 0,2 kg i bardzo mnie to martwi. Co robić?
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Stosowanie diety wymaga cierpliwości. Pierwsze efekty były najprawdopodobniej spowodowane odwodnieniem, teraz spadek masy ciała będzie wiązał się ze zmniejszeniem tkanki tłuszczej, co trwa zdecydowanie dłużej. Przy tak masywnej otyłości wskazany jest regularny wysiłek fizyczny co najmniej 3 razy w tygodniu. Najlepiej by jednak było, gdyby udało się Panu ćwiczyć codziennie.
Przy takiej wadze wskazana jest także wizyta u lekarza rodzinnego, ze względu na liczne obciażenia. Jeżeli miałby Pan możliwość skorzystania z wizyty u dietetyka, proponowałam skorzystać z jego rad. Proponowałabym także zacząć uczęszczać na basen. Pływanie jest najlepszym sportem dla osób otyłych, ze względu na zmniejszenie ryzyka obciążenia stawów.
Pozdrawiam.