Dlaczego 15miesięczne dziecko nie chce mówić?

Czy to nornalne ze 15m dziecko nie chce mowic ?umie slowa mama tata baba dziadzia am bach. Od 3miesiecy miwi tylko am i bach czy to nie za malo?

Dzień dobry.
Ciężko jest bez zbadania dziecka powiedzieć coś więcej na temat jego rozwoju. 15 miesięczne dziecko powinno potrafić wypowiedzieć kilka słów, ale także rozumieć i wykonywać proste polecenia. Jeśli niepokoi Panią poziom rozwoju mowy dziecka, może warto byłoby skonsultować dziecko u logopedy specjalisty wczesnej interwencji?

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta
http://www.logo-ped.gda.pl

Witam

Zasób słów dziecka w wieku 15-miesięcy dopiero się buduje. Wiele dzieci wypowiada wtedy pierwsze słowa. Proszę dalej obserwować rozwój dziecka ze szczególnym uwzględnieniem czy mowa się rozwija. Jeśli nie będą pojawiały się nowe słowo proszę skonsultować się z logopedą pracującym z małymi dziećmi.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl