Dlaczego 16-latka nie ma miesiączki?

Witam mam pytanie, córka ma 16 lat w wieku 14 lat dostała miesiączkę do tej pory było wszystko w porządku, od dwóch miesięcy nie ma miesiączki jaka może być tego przyczyna. Dodam, że córka nie ma chłopaka, nie wspolzyla, jest bardzo nieśmiała i zamknięta w sobie zawsze taka była praktycznie cały czas albo siedzi w domu albo chodzi na spacery ze mną i moja koleżanką z dziećmi. Nie wiem co robić czy już udać się do ginekologa dziecinnego. Proszę o poradę

Lek. Paweł Szadkowski

W takiem wieku nieregularne miesiączki nie są niczym niepokojącym. Oczywiście warto też zwrócić uwagę, czy nie ma u córki zaburzeń hormonalnych (nadmierne owłosienie, nasilony trądzik), czy nie schudła drastycznie w ostatnim czasie albo nie jest na diecie. Jeśli wszystko jest w porządku, może Pani jeszcze poczekać do wizyty. Jeśli się Pani martwi, może Pani umówić córkę do ginekologa.