Dlaczego 2 dni po okresie mam ponowne krwawienia?

Od czerwca 2010 roku przestałam brać tabletki antykoncepcyjne i staramy się z mężem o dziecko. Odkąd przestałam je brać zawsze jakieś 2 dni po okresie dostaję ponownych krwawień. Dlaczego tak się dzieje? Dodam, że miesiąc temu byłam u ginekologa i powiedział, że wszystko jest w porządku. Więc skąd te krwawienia po miesiączce? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli w badaniu ginekologicznym nie była żadnych odchyleń to prawdopodobnie przyczyną krwawień  śródcyklicznych jest odstawienie tabletek. Takie zaburzenia mogą się utrzymywać do około  pół roku a nawet dłużej po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Na razie nie powinna się Pani tym przejmować. Jednak w przypadku przedłużania się dolegliwości konieczna będzie kolejna wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam